Reklam

* E Posta Adresiniz:
* Kodu Girin:

> 1 <
İleti Yazar
01.06.2013 15:16
73574    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Sitemizde Auto lisp dersleri verilse süper olacak.

Ne dersiniz?

-------------------------------------
Çizim Okulu

01.06.2013 15:17
73575    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2077 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Nasıl bir ders olucakki bu ? zaten anlatımlar mevcut.

01.06.2013 15:18
73578    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
Travaci :
Nasıl bir ders olucakki bu ? zaten anlatımlar mevcut.

sıfırdan başlanacak. hergüne bir komut yada konu mesela. olmaz mı?

Çizim Okulu

01.06.2013 15:21
73580    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2077 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

0 dan başla hergün bir komut öğren sitede anlatılan derslerden olmazmı : )

01.06.2013 15:22
73581    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
Travaci :
0 dan başla hergün bir komut öğren sitede anlatılan derslerden olmazmı : )

ehyanın kitabını da satın al... değil mi...

Çizim Okulu

01.06.2013 15:23
73582    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2077 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Satın alıcak bi durum yok zaten sitede var : ) download edebilirsin. Autolisp dersleri böümünde de konu anlatımlar mevcut.

01.06.2013 15:25
73583    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3179 ileti
Teknik Ressam
Ankara

Autolisp konusunda acele etmeyin. Şahin hocam çok kapsamlı bir Autolisp kitabı hazırladı. Yakında satışa çıkarılacaktır.
Umduğunuzdan daha fazlasını bulacaksınız.

01.06.2013 15:27
73585    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
ehya :
Autolisp konusunda acele etmeyin. Şahin hocam çok kapsamlı bir Autolisp kitabı hazırladı. Yakında satışa çıkarılacaktır.
Umduğunuzdan daha fazlasını bulacaksınız.

üstad kitaptan öğrenmek farklı buradan üstadlardan öğrenmek farklı.

bu lispi sitede iyi bilen iki kişi ehya, travaci. sizde öğretmezseniz nasıl öğrencez.

Çizim Okulu

01.06.2013 15:27
73586    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
Travaci :
Satın alıcak bi durum yok zaten sitede var : ) download edebilirsin. Autolisp dersleri böümünde de konu anlatımlar mevcut.

"öğretmek istemiyorum" un Türkçe meali...

Çizim Okulu

01.06.2013 15:29
73587    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2077 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Nerden çıkardın Abi, ben bunu üstüme bile alınmadım, ben bilmiyorum ki sanada öğretiyim : ) Ayrıca sen öğrenmeye çalıştın soru sordun da kimse sana yardımcı mı olmadı.

01.06.2013 15:29
73588    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3179 ileti
Teknik Ressam
Ankara

Bizim öğreteceğimiz bir komut kitap'daki bilginin sadece ABC si olabilir.
Kimse öğretmek istemiyorum düşüncesinde değil. Bu işin profesyoneli değiliz. Şahin hocam o kadar emek etti ve çok sağlam bir kitap hazırladı. SAdece sizin için değil bizler içinde sağlam bir kaynak olacak...

01.06.2013 15:31
73589    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
Travaci :
Nerden çıkardın Abi, ben bunu üstüme bile alınmadım, ben bilmiyorum ki sanada öğretiyim : ) Ayrıca sen öğrenmeye çalıştın soru sordun da kimse sana yardımcı mı olmadı.

öğrenmek istiyorumda nereden başlayacağım. bu yüzden siz üstadlardan destek/yardım bekliyorum.

Çizim Okulu

01.06.2013 15:33
73590    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
ehya :
Bizim öğreteceğimiz bir komut kitap'daki bilginin sadece ABC si olabilir.
Kimse öğretmek istemiyorum düşüncesinde değil. Bu işin profesyoneli değiliz. Şahin hocam o kadar emek etti ve çok sağlam bir kitap hazırladı. SAdece sizin için değil bizler içinde sağlam bir kaynak olacak...

hocam bi el atsanızda alfabeye abc den başlasak, sonra hocamın kitabını alıp kalanlarıda öğrensek..

Çizim Okulu

01.06.2013 15:39
73591    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2077 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Bundan iki sene önce ehya'nın kitabını indirdim okumaya başladım. 10 sayfa okuyup bu ne böyle dedim daha da yüzüne bakmadım öğrenemem de dedim. Bundan 1 sene öncede yine esti, dedim öğreniyim olmucak, ondan iste bundan iste olmuyor, lisp isteklerinin ardı arkası gelmez. Çünkü çizim yaptıkça sürekli birşey çıkıyor aynı şeyleri yap yap bıkkınlık geliyor. Birtane kitap alıyım dedim ehyanın kini beğenmedim ya : D Ama her kitapta olduğu gibi aldığım kitaptada ehya nınkinden farklı birşey yazmıyordu. Kitap 500 sayfa 50. sayfasına geldim hiçbirşey anlamamaya başdım. Yine bıraktım, aradan bikaç ay geçti bana yine geldi : D Dedim ben öğrenicem takıldığım yerleri burda sormaya başladım. Kitaptabıda bitirdim. Orda anlatılanları öğrendim mi öğrendim. Ama pratiğe geldiğinde olmuyor tabi yani işin aslı siz nekadar öğrenmek ister vakit ayırırsanız okadar öğrenirsiniz.

01.06.2013 15:47
73592    
ozkul

[10] Üstad

Online Durumu

423 ileti
İnşaat Teknikeri
Ankara

Alıntı
Travaci :
Bundan iki sene önce ehya'nın kitabını indirdim okumaya başladım. 10 sayfa okuyup bu ne böyle dedim daha da yüzüne bakmadım öğrenemem de dedim. Bundan 1 sene öncede yine esti, dedim öğreniyim olmucak, ondan iste bundan iste olmuyor, lisp isteklerinin ardı arkası gelmez. Çünkü çizim yaptıkça sürekli birşey çıkıyor aynı şeyleri yap yap bıkkınlık geliyor. Birtane kitap alıyım dedim ehyanın kini beğenmedim ya : D Ama her kitapta olduğu gibi aldığım kitaptada ehya nınkinden farklı birşey yazmıyordu. Kitap 500 sayfa 50. sayfasına geldim hiçbirşey anlamamaya başdım. Yine bıraktım, aradan bikaç ay geçti bana yine geldi : D Dedim ben öğrenicem takıldığım yerleri burda sormaya başladım. Kitaptabıda bitirdim. Orda anlatılanları öğrendim mi öğrendim. Ama pratiğe geldiğinde olmuyor tabi yani işin aslı siz nekadar öğrenmek ister vakit ayırırsanız okadar öğrenirsiniz.

üstad bende o ehyanın notlarını indirdim. resme bakar gibi oldum hiç bişe anlamadım. ama sizin lisplere verdiğiniz cevaplar beni hırslandırıyor. notlardan öğrenmek yerine sizin gibi bilenlerden öğrenmek daha hızlı çözüm gibi geliyor bana. o yüzden auto lisp dersleri başlığı altında hergün birkomut/konu gibi çalışmalar olursa sanırım daha hızlı kapacağız lispin mantığını. böyle lispi bilenlerin olduğu bir site bulunmaz bir nimet. onun için değerlendirmek istiyorum.

Çizim Okulu

01.06.2013 15:56
73593    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2077 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Öyle bende isterim ama kimsenin vakti yok, ayrıca tekrar söylüyorum ben bilmiyorum : )
Burda kimsenin yapabileceği birşey yok kendimden biliyorum. Hergün bir komutu öğrenmek bi anlam ifade etmiyor. Ordaki notlarıda öğrenmeklede olmuyor. Küçük küçük lispler yapmaya başlayın kendinize. İki nokta arasına çizgi çizdirmek gibi. daha sonra iki nokta arasına çizgi çizdirip ucuna circle koymak gibi. Siz buna başlayın devamı gelir.

> 1 <
Copyright © 2004-2018 | Tüm Hakları Saklıdır | 2866 | Site haritası | İstatistikler | Hakkımızda | Kadromuz | Gizlilik | Reklam