Reklam

* E Posta Adresiniz:
* Kodu Girin:

> 1 <
İleti Yazar
09.09.2007 01:42
26386    
doruk

[2] Girişimci

Online Durumu

3 ileti
ENDÜSTRİ ÜRÜN TASARIMI
Antalya

arkadaşlar kolay gelsin
oluşturduğumuz blokları silebilmek mümkünmü ve nasıl?

evrende görmüş olduğunuz herşey ama herşey bir hayal ürünüdür,var olmanın yolu tasarımdan geçer

09.09.2007 01:58
26388    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3178 ileti
Teknik Ressam
Ankara

Silmek derken nasıl silmek???
Erase komutu ile sil gitsin.

09.09.2007 14:05
26401    
t-rex

[1] Yeni üye

Online Durumu

38 ileti
öğrenci
konya

silmek istediğin bloğun içindeki bir kısımsa yani parçası ise block editor den işlem yapacan block seçip üzerinde değişiklik veya silme işlemini yapabilrsin.
kolay gelsin.....

06.10.2007 01:24
27659    
doruk

[2] Girişimci

Online Durumu

3 ileti
ENDÜSTRİ ÜRÜN TASARIMI
Antalya

hayır arkadaşlar
bloğu blok insort yaptığında bile var olmadığını görmek istiyorum yani sadece dosyadaki görünür bloğu değilde
blok bankasındaki yerinide yok edebiliyormuyuz?
bilmem anlata bildimmi?...

evrende görmüş olduğunuz herşey ama herşey bir hayal ürünüdür,var olmanın yolu tasarımdan geçer

06.10.2007 01:28
27661    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3178 ileti
Teknik Ressam
Ankara

Eğer dosya içerisinde bloğu insert edip, patlatmadıysanız bloğun ismi veritabanında kayıtlı olacaktır ve bu isim silenemez.
Silinmesi için o bloğun dosya içerisinde olmaması lazım.
Insert ettikten sonra bloğu patlatın ve purge komutu ile gereksiz tüm listeleri temizleyin..

12.01.2011 12:41
61992    
pno

[1] Yeni üye

Online Durumu

1 ileti
ELEKTRİK
DENİZLİ

ehya harikasın teşşekkürler

05.09.2011 12:11
65657    
tugbam_23

[3] Kıdemli Girişimci

Online Durumu

24 ileti
teknik ressam
istanbul

Aynı sorun bendede var mesela lavabo diye bir blok oluşturdum. ama insert ettiğim zaman eski bir çizim geliyor ve bu blok silinmiyor. dosya içinde öyle bir çizim yok ne yapmalıyım nasıl silinir.

05.09.2011 14:31
65659    
ProhibiT

[80] Yetkili

Online Durumu

1469 ileti
İnşaat Mühendisi
Ankara

Lavabo isimli çizim xref ile insert edilmişse, insert edilen obje silinse bile xref listesinde lavabo kalacağından ve purge ile bu external reference temizlenemeyeceğinden bahsettiğiniz durum ortaya çıkıyor olabilir.

autocad komut satırından xref girin açılan pencerede ilgili referansın (mesela lavabo) üzerine sağ tıklayıp, açılan menüden "detach" seçin. bundan sonra block'unuzu yeniden tanımlayın...

kolay gelsin.

Where there is a will, there is a way... Beğenmek için anlamak lazım...

05.09.2011 14:50
65660    
tugbam_23

[3] Kıdemli Girişimci

Online Durumu

24 ileti
teknik ressam
istanbul

Teşekkür ederim ilginiz için ama olmadı xref yazdığım zaman sadece tabloda çizimin adı çıktı. birde ben w enter (write blok) yaparak bloklarımı yapıyorum. b enter (blok definition) ile blok yapma arasındaki fark nedir. b enter yapınca name kısmında çıkan bütün blokları silmek istiyorum içinden çıkamadım bi türlü. purge ile siliyorum başka bir çizimde gene önüme çıkıyolar ne yapmalıyım

05.09.2011 15:57
65661    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3178 ileti
Teknik Ressam
Ankara

wblock : Dosya içerisinde seçilen nesnelerin ayrı bir dwg dosyası olmasını sağlar. blok nesnesi değildir.
Block : Dosya içerisinde seçilen nesnelerin blok nesnesine dönüştürülmesini sağlar. bu nesneler tek bir nesne gibi hareket edecek olup bazı özelliklere sahiptir.

block komutu ile hazırlanan nesneler sadece o dosya için geçerlidir. Başka bir dosyada kullanılması için DesignCenter komutu gibi gelişmiş komutlar kullanılır. bir dosyada mevcut blokları temizlediğinizde başka dosyada da temizlenmez. bu temizleme işlemi sadece mevcut dosya için geçerlidir. tüm dosyalarda otomatik olarak temizlenmesi mümkün değildir. Bir bloğun dosyadan temizlenebilmesi için öncelikle şart, o bloğun dosya içerisinde kullanılmaması gerekir.

tüm dosyalarda çıkmamasını engellemek için önerim, kullandığınız referans çizim dosyasınız temiz bir hale getirmeniz ve bundan sonraki tüm çizimlerinizde bu referans dosyasını kullanmanızdır...

05.09.2011 16:31
65662    
tugbam_23

[3] Kıdemli Girişimci

Online Durumu

24 ileti
teknik ressam
istanbul

Anladım çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yeni bir çizim oluşturmak en mantıklısı çok sağolun

24.02.2018 16:02
86072    
stak

[2] Girişimci

Online Durumu

1 ileti
mimar
istanbul

geç bir cevap oldu ama birilerinin işine yarayabilir diye yazıyorum. Purge ile temizlenebilir. Ama bazen o da işe yaramıyor. O zaman sadece kullanmak istediğiniz blocku wblock ile dışarı aktarıp diğer gereksiz tüm blocklardan kurtulabilirsiniz. sonra bu dosyayı diğerine insert etmek yerine, wblock dosyasının içine ana çizimi insert etmek sorununuzu çözebilir.

> 1 <
Copyright © 2004-2018 | Tüm Hakları Saklıdır | 819 | Site haritası | İstatistikler | Hakkımızda | Kadromuz | Gizlilik | Reklam