Reklam

* E Posta Adresiniz:
* Kodu Girin:

> 1 <
İleti Yazar
29.06.2014 16:55
77940    
tuhafdilek

[2] Girişimci

Online Durumu

3 ileti
inşaat teknikeri
Artvin

; error: no function definition: VLAX-ENAME->VLA-OBJECT şeklinde hata mesajı veriyor.

ProhibiT (30.06.2014 03:23 GMT)

29.06.2014 20:26
77942    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2079 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Hangi alan lispi ?

30.06.2014 16:31
77949    
tuhafdilek

[2] Girişimci

Online Durumu

3 ileti
inşaat teknikeri
Artvin

============================================================================
Komut adı: ALn
Belirlenen seçim setindeki tüm LwPoLyLine, PoLyLine, 3DPoLyLine, SpLine,
CircLe, Region ve Hatch objelerinin alanlarını hesaplayıp merkezine yazar.
Sonunda istenirse Yazılan alanların toplamını seçilen yere yazar.
Hazırlayan: M. Şahin Güvercin - www.autocadokulu.com

01.07.2014 13:46
77965    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2079 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Buradan mı indirdiniz ?

Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız.

02.07.2014 11:23
77974    
tuhafdilek

[2] Girişimci

Online Durumu

3 ileti
inşaat teknikeri
Artvin

evet

02.07.2014 12:24
77977    
Travaci

[70] Editör

Online Durumu

2079 ileti
Teknik Ressam
Konstantinopol

Bir sorun varsa Şahin hocam ilgilenecektir, ama olduğunu sanmıyorum 1300 kere indirilmiş.

02.07.2014 22:54
77983    
ProhibiT

[80] Yetkili

Online Durumu

1469 ileti
İnşaat Mühendisi
Ankara

Bir problem görünmüyor. AutoCAD komut satırından (vl-load-com) girdikten sonra aLn.Lsp dosyasını yükleyerek çalıştırmayı deneyin.

Where there is a will, there is a way... Beğenmek için anlamak lazım...

05.04.2016 21:12
83260    
gr8jackal

[2] Girişimci

Online Durumu

1 ileti
İnsaat Muhendisi
Ankara

Bu lispi uzun sure kullandım fakat Autocad 2015 kurmak zorunda kaldım ve lispi caliştiramiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim. tesekkurler

18.06.2016 16:15
83602    
odrcmn

[3] Kıdemli Girişimci

Online Durumu

27 ileti
topoğraf
bursa

Aynı sorunu bende 2016 ile yaşıyorum. Yüklemede sorun olmadıgı halde " ; error: bad argument type: streamp nil " hatası veriyor..

11.11.2016 00:14
84148    
SaiL

[5] Uzman

Online Durumu

71 ileti
topoğraf
adana

Yukarıdaki arkadaşın hatasını ben de almaya başladım.
Daha önce buradan yüklediğim ve uzun zamandır çok işime yarayan ALN lispi bilgisayarımdan Autocad i kaldırıp tekrar kurduğumda çalışmaz oldu, sorun nedir acaba arkadaşlar.

ALN komutunu çalıştırıyorum Polyline ı seçiyorum fakat ekrana yazmıyor, hata veriyor.
komut satırını aynen yazıyorum:
Command: ALN
Alanları yazılacak (Lw)PoLyLine Objeleri:
Select objects: 1 found
Select objects: ; error: no function definition: VLAX-ENAME->VLA-OBJECT

SaiL (11.11.2016 00:20 GMT)

ESKİ DOST OLUR; ESKİ ARKADAŞ OLMAZ...

11.11.2016 10:38
84152    
ProhibiT

[80] Yetkili

Online Durumu

1469 ileti
İnşaat Mühendisi
Ankara

Merhaba arkadaşlar,
Burada paylaşılan Lisp dosyalarımızı, defalarca kontrol edip denemeden paylaşmadığımız gibi, Travacı arkadaşımızın söylediği gibi; binlerce kez indirilmiş, binlerce kez daha denenmiş demektir. Paylaşımın kaynağında yazılanları okumak gerek. Orada bazı arkadaşlarımızın sordukları soruya, başka arkadaşlarımız cevap vermişler zaten.

ugure
12.05.2014 21:33
Bu paylaşımı yapan kişiye çok teşekkür ediyorum. Tüm gün boyunca uğraştım olmadı. Fakat sorunumun kaynağının AutoCAD lisp i kullanacağı zaman C:\Programfiles\Autodesk\Autocad????\support bölümünde kullanacağı dosyaları kendisi oluşturuyor eğer Windows kullanıcısıysanız bu dosya klasörüne erişim izinleri açmanız gerekiyor bu şekilde komut çalışır duruma geliyor. Bu sorunu çözdükten sonra LISP mükemmel bir şekilde çalışıyor. Beni çok büyük uğraşlardan kurtardığı için hazırlayan arkadaşa çok teşekkür ediyorum.

İki yıldan fazla bir süre önce, arkadaşımız problemi de teşhis etmiş, çözümü de vermiş. Bu konuyla ilgili o kadar çok yerde çözümü anlattık ki... Sonuç olarak, AutoCAD klasörlerinde yeterli erişim yetkiniz olması gerekiyor. Neden böyle yazıyorsunuz, program kendi dosyasını neden kendisi oluşturuyor gibi bir soruyla karşılaşmayız umarım. Bunca emek ve birikim sonucu paylaşımlarımızın bu kadar da kendini korumaya hakkı olsun müsaadenizle.

Herkese kolay gelsin.

Where there is a will, there is a way... Beğenmek için anlamak lazım...

14.11.2016 00:09
84168    
SaiL

[5] Uzman

Online Durumu

71 ileti
topoğraf
adana

Alıntı
ProhibiT :
Merhaba arkadaşlar,
Burada paylaşılan Lisp dosyalarımızı, defalarca kontrol edip denemeden paylaşmadığımız gibi, Travacı arkadaşımızın söylediği gibi; binlerce kez indirilmiş, binlerce kez daha denenmiş demektir. Paylaşımın kaynağında yazılanları okumak gerek. Orada bazı arkadaşlarımızın sordukları soruya, başka arkadaşlarımız cevap vermişler zaten.

ugure
12.05.2014 21:33
Bu paylaşımı yapan kişiye çok teşekkür ediyorum. Tüm gün boyunca uğraştım olmadı. Fakat sorunumun kaynağının AutoCAD lisp i kullanacağı zaman C:\Programfiles\Autodesk\Autocad????\support bölümünde kullanacağı dosyaları kendisi oluşturuyor eğer Windows kullanıcısıysanız bu dosya klasörüne erişim izinleri açmanız gerekiyor bu şekilde komut çalışır duruma geliyor. Bu sorunu çözdükten sonra LISP mükemmel bir şekilde çalışıyor. Beni çok büyük uğraşlardan kurtardığı için hazırlayan arkadaşa çok teşekkür ediyorum.

İki yıldan fazla bir süre önce, arkadaşımız problemi de teşhis etmiş, çözümü de vermiş. Bu konuyla ilgili o kadar çok yerde çözümü anlattık ki... Sonuç olarak, AutoCAD klasörlerinde yeterli erişim yetkiniz olması gerekiyor. Neden böyle yazıyorsunuz, program kendi dosyasını neden kendisi oluşturuyor gibi bir soruyla karşılaşmayız umarım. Bunca emek ve birikim sonucu paylaşımlarımızın bu kadar da kendini korumaya hakkı olsun müsaadenizle.

Herkese kolay gelsin.

merhaba hocam;
ben lisp hatalı demedim, uzun zamandır kendim de kullandım zaten, ama AutoCad i kaldırıp tekrar kurduğumda çalışmadı, kaldırıp bir daha tekrar kurdum yine çalışmadı, support klasörüne erişim engeli de yok. Bu klasörün içinde sürekli kullandığım yaklaşık 10 kadar lisp var, hepsi çalışıyor, sadece ALN lispi çalışmadı. Tekrar söylüyorum lisp de sıkıntı yok, arkadaşın bilgisayarına yükledim çalıştı.. Benim sorunumun kaynağı ne olabilir onu merak ettim, zaten bulamazsam format atacağım, bu Lisp (yazandan ALLAH razı olsun) benim elim ayağım.

28.11.2017 08:30
85730    
goko06

[2] Girişimci

Online Durumu

2 ileti
İnşaat Teknikeri
Rize

MERHABA,

Uzun yıllardır Aln Lispini kullanıyorum, yapanların emeğine sağlık, Fakat autocad 2018 bilgisayarıma kurduktan sonra bu lispi çalıştıramıyorum, yardımcı olabilir misiniz, tesekkürler

28.11.2017 09:34
85731    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3182 ileti
Teknik Ressam
Ankara

Alıntı
goko06 :
MERHABA,

Uzun yıllardır Aln Lispini kullanıyorum, yapanların emeğine sağlık, Fakat autocad 2018 bilgisayarıma kurduktan sonra bu lispi çalıştıramıyorum, yardımcı olabilir misiniz, tesekkürler

Aln lispinin sürümler ile ilgili bir sıkıntısı yoktur. Çalıştıramıyorum derken, hatayı söylerseniz ona göre bir çözüm sunabiliriz

28.11.2017 21:01
85733    
waytooraider

[8] Kıdemli Uzman

Online Durumu

162 ileti
makine mühendisi
istanbul

C de Autodesk/autocad2018 klasörüne sağ tıklayıp izin vermeniz gerekiyor..Erişimi bilgisayara reset atıp bir kaç kez vermeyi deneyin mutlaka yanlış bir yere tıklıyorsunuz,en iyisi video paylaşmak.

waytooraider (29.11.2017 13:05 GMT)

07.03.2018 13:03
86115    
erdmctk

[2] Girişimci

Online Durumu

1 ileti

Autocad'i yönetici olarak çalıştırırsanız problem çözülecektir.

12.04.2018 10:28
86238    
SaiL

[5] Uzman

Online Durumu

71 ileti
topoğraf
adana

autocad i yönetici olarak çalıştırıyorum ama yine çalışmadı.
lispi tekrar appload yaptığımda komut satırında şu uyarıyı veriyor;
ALn.Lsp successfully loaded.
Command: ; error: extra right paren on input

komut satırına ALN yazıp enter a bastığımda ise bu uyarıyı veriyor;
Command: ALN
; error: no function definition: CPP

12.04.2018 14:12
86239    
ehya

[90] Yönetici

Online Durumu

3182 ileti
Teknik Ressam
Ankara

extra right paren..... uyarısı fazla sağ parantez oldğuunu belirtiyor. Şahin hocam bu lispte gelip de fazla parantez koymayacağına göre, siz lispi kopyalarken eksik kopyalamışsınız..

28.04.2018 16:05
86287    
blnt99lp

[2] Girişimci

Online Durumu

12 ileti

Bu Lisp'le ilgili ben de sorun yaşadım. Bütün çözüm yollarını denemiş fakat Lisp'i yine de çalıştıramamıştım. Buna AutoCAD'in yüklü olduğu klasördeki acad.exe dosyasını "Yönetici olarak çalıştır"ı seçmek de dahil. Fakat gözden kaçırdığım bir şey vardı o da; bu işlemi AutoCAD açıkken yapmıştım. Çünkü AutoCAD halihazırda yönetici olarak çalıştırılmamış durumdaydı. "Yönetici olarak çalıştır" seçilmemiş haldeyken açılmış oturumda AutoCAD simgesine ya da klasörüne "Yönetici olarak çalıştır" deseniz bile bu işlem o anda açık AutoCAD dosyasına etki etmediğinden Lisp de bu değişiklikten etkilenmiyor ve Lisp çalışmamaya (!) devam ediyordu. Doğrusu; önce AutoCAD'i kapatmak, sonra C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 20?? adresindeki acad.exe dosyasını "Yönetici olarak çalıştır"mak idi, öyle yaptım ve Lisp çalıştı. ALn Lispi'ni çalıştıramayan arkadaşlar bu ayrıntıya da dikkat ederlerse sorunu çözebilirler.

> 1 <
Copyright © 2004-2018 | Tüm Hakları Saklıdır | 2872 | Site haritası | İstatistikler | Hakkımızda | Kadromuz | Gizlilik | Reklam