* E Posta Adresiniz:
* Kodu Girin:

3D Studio Max Nedir? Neden 3D Studio Max?

3ds max nedir, 3dmax nedir, 3D Studio Max Nedir, 3ds Max nerede kullanılır, kimler 3ds max kullanır
admin - 04.06.2009 13:53

3D Studio Max Nedir?Eski adıyla 3D Studio Max, Autodesk'in geliştirip pazarladığı bir 3 boyutlu modelleme, Görselleştirme ve Animasyon programıdır. 3ds max MS-DOS ortamında çalışan 3D Studio yazılımının devamıdır. İsmi kısaltılarak 3ds Max olmuştur ancak 3d max (tri di meks) olarak ta anılır. 3ds Max gelişmiş eklenti desteği, güçlü modelleme kabiliyeti ve nispeten kolay kullanımı ile, 3 boyutlu modelleme yazılımları arasında en yaygın kullanıma sahip uygulamalardan biridir. Gelişmiş karakter modelleme özellikleri ile oyun geliştiricileri tarafından da tercih edilmektedir. Ancak daha çok mimari modelleme alanında kullanıcı kitlesi oluşturmuştur. Bunun dışında film özel efektleri ve endüstriyel tasarım sunumları gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Özetle 3ds max için sunum amaçlı projelerinizin 3 boyutlu modelleme ve renderını alabileceğiniz bir yazılımdır diyebiliriz.

Neden 3 boyut?

Üç boyutlu programlar ile filmlerde ve reklamlarda gördüğünüz birçok görsel efekt yapılabilir. Bu alandaki diğer programlardan en çok kullanılanlar Maya , LightWave, SoftImageXSI 'dir. Bu programların birçok ortak yönü ve birini diğerine üstün kılan ince noktaları vardır. Fakat amaçları aynıdır "Hayallerinizi gerçek dünyaya taşımak".

Neden 3D Studio Max?

3D Studio Max dünyada en çok kullanılan, en çok kullanıcısı olan üç boyutlu grafik ve animasyon programıdır. Diğer programlara göre kullanım kolaylığı ve öğrenmede bulunabilecek kaynak bilgiler açısından oldukça doyurucudur.

3 Boyut Dünyası

3 Boyut dünyasına ilk girdiğinizde karşınıza çıkacak sorulardan biri de "hangi 3d programı kullanmalıyım?" sorusu olacaktır. Kullanmak istediğiniz programı seçerken ihtiyaçlarınızı, kaynaklarınızı ve imkanlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Çeşitli zamanlarda bu programlar birbirine üstün olacak yenilikler yapmaktadır, fakat bir sonraki sürümleri çıktığında bu özellikler diğer programlara da eklenmektedir. Programların özelliklerini öğrenmeye başladığınızda çok fazla ortak yönleri olduğunu siz de göreceksiniz. Birbirlerine olan üstünlüklerini anlamanız için ise ileri seviye bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. O seviyeye geldiğinizde ise komutları öğrendikten sonra diğer programları da kolayca kullanabilirsiniz.

3ds max nedir, 3dmax nedir, 3D Studio Max Nedir, 3ds Max nerede kullanılır, kimler 3ds max kullanır

Yazar: cizimokulu.com
İçerik: 3ds max hakkında bilgi
Tag: 3ds max nedir, 3dmax nedir, 3D Studio Max Nedir, 3ds Max nerede kullanılır, kimler 3ds max kullanır

Yorumlar :
furkan23345   13.03.2019 12:24 #15950  

furkan23345   13.03.2019 12:21 #15949  

Copyright © 2004-2020 | Tüm Hakları Saklıdır | 1867 | Site haritası | İstatistikler | Hakkımızda | Kadromuz | Gizlilik | Reklam | İletişim