* E Posta Adresiniz:
* Kodu Girin:

Yeni komplo teorisinin adı 'iklim silahı'


admin - 10.10.2005 10:05
Yazar: internet
İçerik:

(Kontrol panelinizde görünür)
11 Eylül saldırılarından sonra kitlesel bir paranoya içine giren ABD'de, maddi-manevi yıkımlara yol açan Katrina ve Rita kasırgalarından sonra da pek çok komplo teorisi üretildi. Yeni komplo teorisinin adı iklim silahı. Buna göre Katrina doğal bir felaket değil, Rusya'nın parmağının olduğu bir iklim silahı.İklimler değiştirebilir, kutuplar eritebilir, ozon tabakası ile oynanabilir, deprem yaratılabilir mi? İşte ayrıntılar;

Amerikalı meteoroloji uzmanı Scott Stevens'ın Fox Tv'ye yaptığı açıklama 'komplo teorisi canavarı'nı yeniden ortaya çıkardı. Askeri teknolojide sinsi silahlar, meteorolojide hava modifikasyonları olarak tabir edilen 'kara bilim' ürünü iklim silahları denildiğinde,tüm şüpheler ABD tarafından geliştirilen ve Pentagon'un kontrolünde olan HAARP (high frequency active auroral research program)teknolojisi üzerinde yoğunlaşıyor.

Hem ABD hem Rusya, suni yağmur yaratıp elektromanyetik dalgalar da kullanarak iklimle oynayabilmeyi başardılar. Tıpkı nükleer silahlar gibi tartışma konusu olan iklim silahlarının bir savaş parçası olarak kullanılması, komplo teorilerinin de konuşulmasına yol açtı. İklim savaşları ve HAARP projesinin iç yüzünü ortaya çıkaran Dr.Rosalie Bertell'in tezi de bu anlamda ilginç.

İklim savaşlarıyla ilgili teorisi ise şöyle: ABD ve Rusya'nın arasındaki iklim savaşı yaratan teknolojiler Aşırı Düşük Frekanslı radar dalgaları kullanarak atmosferik rahatsızlıklar oluşturabiliyor. Dr. Bertell'e göre HAARP, gezegenimizi ölümcül radyasyonların bombardımanından koruyan katmanda sadece delikler değil, aynı zamanda oyuklar oluşturarak iyonosferin belirgin olarak dağılmasına sebep olabilecek devasa bir ısıtıcı. Bu enerji, dünyadaki en büyük radyo vericisi ünvanına sahip. Merkez bir saat çalıştırıldığında Hiroşima'ya atılan atom bombası kadar enerji ortaya çıkarıyor.

ABD'nin böyle bir enerjiye sahip olamayacağını düşünenler de yok değil. Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen, ABD'nin böyle bir gücü olmadığını, olsaydı Katrina felaketini önlemeye çalışacağını düşünüyor.

Meteoroloji Mühendisi Abdurrahman Düşüngen ise iklim silahlarının daha önce Türkiye'de uygulandığını iddia etti. Düşüngen'e göre, 1993-95 arasında Ankara,İstanbul,İzmir'de suni yağmur denemeleri yapılmış ve sonunda Ereğli-Cide arasında kalan sahil şeridinde mal kayıpları meydana gelmiş. 2004 yılında ise Atina Olimpiyatları’nı sekteye uğratmamak için Atina'yı etkileyebilecek yağmur bulutları Romanya ve Bulgaristan üzerinden yönü değiştirilerek İstanbul Alibeyköy'ün sular altında kalmasına neden olunmuş.

ABD resmi kaynakları HAARP'ın görevlerini haberleşmeyi kolaylaştırmak, radar sistemlerini geliştirmek, petrol, doğalgaz yataklarını tespit etmek ve yeraltının tomografik haritasını çıkarabilmek olarak tanımlasalar da komplo teorisyenleri HAARP'ın görevlerinin bunlarla sınırlı olmadığını iddia ediyor. Onlara göre, HAARP'ın amacı, atmosferi manipüle etmek ve modifikasyon sağlamak, geniş kitlelerin düşüncelerini ve ruhsal durumlarını kontrol edebilmek, istenilen ülkenin iletişim sistemlerini çökertmek.

HAARP, iklimleri değiştirebilir, kutupları eritebilir, ozon tabakası ile oynayabilir, deprem yaratabilir, dünyanın enerji kuşakları ile oynayarak insan biyolojisini ve beynini etkileyebilir, radyasyon yaymadan termonükleer patlama oluşturabilir.

Yıllardır yürütülen gizli araştırmalar, komplo teorisyenlerini devreye soktu. Şimdi kasırgaların bir iklim silahı ürünü olduğu komplosu doğrulanmayı bekliyor.
Yorumlar :
Henüz yorum yapılmamış
Copyright © 2004-2019 | Tüm Hakları Saklıdır | 4096 | Site haritası | İstatistikler | Hakkımızda | Kadromuz | Gizlilik | Reklam | İletişim