* E Posta Adresiniz:
* Kodu Girin:

AutoCAD 2007

AutoCAD 2007 sürüm açıklamaları
admin - 11.02.2008 14:07
AutoCAD 2007
AutoCAD 2007 yazılımı kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya kadar sizlere fikirlerinizi gerçekleştirme olanağı tanıyor.

CAD Üretkenliğinde Yeni Standart
AutoCAD 2007, fikirlerinizi gerçekleştirirken size hız, güç ve etkinlik sağlar. AutoCAD 2004 ile küçülen dosya boyutları ile başlayan, AutoCAD 2005 ile Pafta Seti Yöneticisi ile süren ve AutoCAD 2006'da üretkenlik ve günlük çizim işleri ile evrimine devam eden gelişme, AutoCAD 2007’de kavramsal tasarım, görselleştirme, çizim, dataylandırma ve paylaşım alanlarındaki yeniliklerle sürüyor.

Fikirlerinizi Gerçekleştirmek için Beklediğiniz Araçlar
AutoCAD 2007, kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya, sizlere yaratma, görselleştirme ve dokümantasyon için gereksinim duyduğunuz her türlü aracı sağlar. AutoCAD 2007, aşina olduğunuz komutları ve kullanıcı ara yüzünü güncellenmiş tasarım ortamında sunarken, sizlere fikirlerinizi gerçekleştirme gücü verir.

Kavramsal Tasarım
Yeni kavramsal tasarım ortamı, katı ve yüzeyleri yaratma, düzenleme ve navigasyon işlemlerinde basit ve sezgisel hale getirir. Bu araçlarla, fikirleri tasarımlara çevirmek kolaylaşır. Gelişkin navigasyon araçları, tasarımcılara modellerini şekillendirirken etkileşim sağlar, böylece tasarım alternatifleri daha iyi değerlendirilebilir ve daha üretken olunur.

Görselleştirme Araçları
Proje yaşam çevriminin hangi aşamasında olursanız olun, AutoCAD 2007, tasarımınızı görselleştirmenize olanak tanır. Gezinme canlandırmaları, ışık efektleri, malzeme kütüphaneleri ve gerçekçi kaplamalar (mental ray rendering) sayesinde, tasarım aşamasında, sonradan ortaya çıkabilecek problemleri gözlemleyebilirsiniz veya sunum için görselleştirmeler hazırlayabilirsiniz.

Dokümantasyon
Tasarım sonunda inşa edileceğinden veya üretileceğinden, AutoCAD 2007, modellerden hızlı ve basit şekilde inşa dokümanları üretmeye olanak tanır. Kesit ve görünüş araçları, modellerden kesit ve görünüş çıkarmaya yarar.

Paylaşım
AutoCAD 2007, paylaşım için güçlü araçlar sunar: güncel DWG dosya formatını önceki sürümlerde saklama, işaretlemeleri de içeren DWF dosyalarını okuma ve yazma, arka planda DWF dosyası kullanma ve çizimleri Adobe® PDF formatında saklama gibi.

Görselleştirme

Görsel StillerAutoCAD 2007’deki Görsel Stiller (Visual Styles), 3 boyutlu görüntü ile ilgili her bileşene uygulanabilir; yüz stilleri, kenar çizgi efektleri, malzeme görünümü, gölgeler, aydınlatma, perspektif ve paralel görünümler, görsel stillerle zenginleştirilebilir. Yeni araçlarla görsel stiller, tasarım gereksinimlerine göre belirlenebilir ve tasarımın güncel aşamasını yansıtacak şekilde vurgu yapılabilir. Sağlanan işlevler ile, ek yazılım öğrenmeye veya satın almaya gerek kalmadan, müşterilerinize proje hakkındaki vizyonunuzu açık olarak anlatabilirsiniz.

CanlandırmaAutoCAD 2007’deki yürüme (walk) ve yol (path) canlandırma araçları ile, model içinde ilgi noktaları belirleyip, daha sonra bu noktalardan geçen bir yol oluşturabilir veya basitçe bu noktalardan yürüyüp, canlandırma yaratabilir ve bu canlandırmaları paylaşabilirsiniz. Canlandırmalarda değişik görsel stiller veya gölgelendirme durumları kullanarak, istediğiniz görsel efekti yakalayabilirsiniz. Bu araçları, müşterinize tasarımı dinamik olarak göstermek için de kullanabilirsiniz. Bu araçların bir başka yararı da, sonuç üründe ortaya çıkabilecek problemleri önceden saptamanıza yardımcı olmasıdır.

Kaplama (Rendering)AutoCAD 2007, kaplama (rendering) teknolojisinin en gelişkin ürünü olan mental ray® kaplama motorunu barındırır. Autodesk® 3ds Max® yazılımında da kullanılan bu güçlü teknoloji, yeni kullanıcı ara yüzü ile hassas ve gerçekçi kaplamalar yaratmanızı sağlar. Kaplama için önceden ayarlı parametreleri kullanabilir veya kayar kontroller ile zaman-kaplama kalitesi ayarlarını belirleyebilirsiniz. Yeni kaplama, malzemeler ve aydınlatma zenginleştirmeleri ile her AutoCAD kullanıcısı, yüksek oranda hassas ve kaliteli kaplamalar elde edebilir.

Işıklar
AutoCAD 2007’deki yeni aydınlatma araçları ile çizime uzak, noktasal veya spot ışıkları hızlı ve hassas bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Işık kaynağını yerleştirdiğinizde, ışık hedefi tutamaklarını kullanarak parlamanın nerede olacağını hassas şekilde kontrol edebilirsiniz. Işığın gölgeler üstündeki etkisi kaplama yapmanıza gerek olmadan gerçek zamanda izlenebilir.

Malzemeler
AutoCAD 2007’de malzemelerin modellere atanması, tarama desenlerinin 2 boyutlu bloklara atanması kadar kolaydır. Önceden tanımlı kütüphanedeki malzemeler, sürükle bırak yöntemiyle katılara veya yüzeylere atanabilir ve malzeme, modelin boyutlarına göre otomatik olarak ölçeklenir. Malzeme kütüphanesinde olmayan malzemeler ise, malzeme düzenleyicisi sayesinde kolayca tanımlanabilir. Tüm bunlar, ek yazılıma gereksinim kalmadan gerçekleştirilir.

Kaynak: Sayısal Grafik

autocadokulu.com yorumu:

Autodesk firması üstünde epeyce çalıştığı 2008 sürümünde de geliştirmeye devam ettiği AutoCAD 2007 sürümünde daha önce pek alışık olmadığımız bir şey yaparak 3 boyut modülünü yeniledi. Genellikle programa eklemeler yapılırdı, programdan bir modül çıkarıldığı yada tamamen yenilendiği pek alıştığımız bir durum değildi. Ancak 2007 ile başlayıp 2008 de de devam eden gelişmiş 3 boyut desteği halihazırda pekçok kullanıcı tarafından tam verimli kullanılamasa da oldukça başırılı sonuçlara imza atıyor...

Yazar: cizimokulu.com
İçerik: sayisalgrafik.com.tr
Tag: AutoCAD 2007 sürüm açıklamaları, autocad 2007 download, autocad 2007 indir

Yorumlar :
keremgs1   09.07.2014 13:42 #15372  

bunu nasıl ındırcez

ahmetfrkn   05.12.2011 07:05 #14398  

arkadaslar aktıvasyon cod istiyor ama bir turlu maıl gelmıyor ne yapmalıyım ?

resulgürleyen   19.10.2009 17:06 #11890  

çok harika

yalniz_prens312   29.04.2009 07:50 #11024  

süper olmus.ellerine saglık.
keske bende senin gibi cizebilsem.
cok istiyorum ama yapamıyorum.yardım edende yok.

ft3e   04.02.2009 11:54 #10316  

Çok kullanışlı olmuş. Daha verimli çalışabilmem için RENDER bölümünün eğitimini yayınlayabilirmisiniz? Çok teşekkürler.

memati19   17.10.2008 13:15 #9323  

bunu nasıl indrebiliriz

romantik   18.03.2008 14:06 #7633  

yasak bölgeler için yetki almak istesem ne olur?

Copyright © 2004-2020 | Tüm Hakları Saklıdır | 151 | Site haritası | İstatistikler | Hakkımızda | Kadromuz | Gizlilik | Reklam | İletişim